top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תTal Kelbert

התפתחות הפלטפורמות החברתיות נתנה את הכוח לכפתור השיתוף

עודכן: 8 ביוני 2020מה גורם לאנשים לשתף פוסטים ברשתות החברתיות ולמה הם בוחרים לשתף פוסט מסוים מבין עשרות אלפי אחרים שצצים להם בפיד?

ברגע שנבין מה מניע את קהל היעד שלנו נוכל לייצר תוכן שיענה על כך וכתוצאה מיצירת תוכן ממוקד הוא יביא שיתופים, עניין ובוסט לנוכחות של המותג שלכם ברשת.


1. הומור או ערך .


הסיבה העיקרית שאנשים בוחרים לשתף פוסטים ברשתות החברתיות היא כדי לספק לעוקבים שלהם תוכן מבדר או ערכי שלולא השיתוף הם לא היו נחשפים אליו. תוכן מבדר או ערכי. קחו את שני אלה ובחנו את התכנים שאתם מעלים – האם הם משעשעים? לחלופין – האם הם מלמדים משהו חדש? האם יש בהם משהו שיגרום לעוקבים שלכם לשתף עם חברים או קולגות כדי שהם לא יחמיצו משהו חשוב? אל תהיו מאלה שמעלים דברים רק בשביל להעלות דברים. חשבו איך לייצר תוכן איכותי ואיך לעשות כיף ומעניין לקהל. הנקודה היא כזו: אם התוכן שאתם מעלים לא משפר/ מקל/ עוזר לפתור או להתמודד עם בעיה מסוימת או לחלופין – אם הוא לא מעלה חיוך על השפתיים – אל תצפו שהוא יצליח להשיג עבורכם משהו.


2. מי אתם? על מותג שמעתם?


הרבה פעמים אנחנו עושים דברים ברשת החברתית כדי להיראות ולהראות. להראות שטוב לנו, שכיף לנו, שאנחנו חכמים, שאנחנו יפים, שאנחנו מעודכנים. אנחנו משתפים תוכן כדי שהעולם ידע מי אנחנו ויגבש דעה עלינו. ואם יש לנו אפשרות לשלוט בזה ולעצב את זה אז למה לא?

נכון שיצא לכם לשתף פוסטים של אנשים אחרים אבל הרגשתם שאתם לא עושים את זה בשביל אף אחד אלא רק בשביל עצמכם? כי זה מבטא איזושהי תחושה פנימית שלכם? תשוקה פנימית שלכם? לשתף דברים זו הדרך שלנו להראות מה מעניין אותנו, מה התשוקות שלנו, או בקיצור – מי אנחנו. אנשים שמשתפים ומעלים תכנים עבור עצמם הבינו שאלו יהיו השגרירים הכי טובים שלהם, כי הם בעיקר אלה שרוצים להיות מזוהים עם נישה מסוימת, וכאן אתם נכנסים לתמונה. אם תרצו לבנות מותג שמגדיר ומאפיין נישה מסוימת ואם תפנו באופן ממוקד לפלח מאד רלוונטי של קהל, ההצלחה שלכם תגיע מהר יותר מלנסות לתפוס את כולם. זכרו- טיפת צבע בכוס מים צובעת את מי השתייה בכוס, אולם טיפת צבע בים נעלמת כלא הייתה.

כל עוד אין לכם תקציבים כבדים ( מינימום חצי מיליון ) עדיף שתצבעו את הכוסות לפני שאתם רצים לים.


3. כדי להשתייך


אנשים משתפים תכנים כדי לבנות מערכות יחסים עם אנשים אחרים.

תוכן מאחד אנשים. הם משתפים אותו זה עם זה כדי להרגיש שייכות ולהתאגד תחת משהו גדול מהם. תוכן יוצר רגש, מעלה זיכרונות ומחזק קשרים.

איך כל זה יכול לעזור ולהשיג לכם יותר עניין ושיתופים ברשת החברתית?

אז אחת הדרכים הפשוטות לעשות את זה היא באמצעות פרסום תוכן רלוונטי ואקטואלי שיגע באנשים. למשל, לפרסם תכנים מעצימים שמגבשים אנשים סביב רעיון מסוים לדוגמה הישגים של נשים ביום האישה, אירועים וחגיגות שכל המדינה מתאחדת . כנראה שרובכם עושים את זה, אבל השאלה היא איך אתם עושים את זה. צרו פוסט ממותג, נסו ליצור תוכן מרגש ומגבש ובעיקר תראו לאנשים שאכפת לכם.


4. כי כיף לנו שאנשים מגיבים לנו ומגלים מעורבות בתכנים שאנחנו מעלים


ובכן, יש לנו לפעמים סיבות די אנוכיות לשיתוף פוסטים. כלומר, לפעמים אנחנו פשוט נהנים מהעובדה שאנשים מגיבים לנו ומגלים בנו עניין. מניע נוסף יכול להיות פרסום תכנים שנויים במחלוקת או כאלה שמעוררים תגובות רגשיות. חשבו על תכנים שלא יוכלו להשאיר את הקהל אדיש אליהם. תכנים מעוררי מחלוקת יגרמו לכם לבלוט ויטשטשו את התחרות שיש על תשומת הלב. הם תופסים את העין וקשה שלא להגיב להם, להשמיע דעה וכן, גם…לשתף אותם.


5.רוצים לשנות את העולם?


חיבור אנשים למטרות נעלות כמו התנדבות באיכות כדור הארץ והסביבה זה משהו שמעבר לעשייה המבורכת ולהצפת המסרים, יכול גם להשיג כמות שיתופים יפה ולסחוף אנשים אחרי הרעיון הזה. תחשבו רגע על הדברים שמקבלים הרבה שיתופים בדרך כלל הם עזרה למישהו, הפצת טוב, פעילות למען חלשים, סיפורים מרגשים וכן הלאה. אנחנו אוהבים לשתף דברים שעוזרים לאחרים, לעולם ולסביבה שלנו. אם התחייבתם לעזור ולתרום – תעשו את זה! אל תשתמשו ברגשות של אנשים רק כדי להועיל לעצמכם. זו ירייה ישירה ברגל ואתם תגרמו הרבה יותר נזק מתועלת.


מסתבכים עם התוכן? יש מנהלי תכנים לרשתות חברתיות שישמחו לעזור לכם במשימה הזו.


20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page